Top 11 rikkaimat mängurit aastaks 2022

Kui oled uudishimulik, milline näeb välja professionaalne kihlveokorraldaja, siis see artikkel annab sulle nimekirja 2022. aasta rikkaimatest hasartmängijatest. Nad on teeninud elatist blackjackis, hobuste võiduajamistes, pokkeris, crapsis, baccaratis ja mujal.

Pea meeles, et kõik need rikkad inimesed ei ole suured võitjad – mõned neist on kaotanud rohkem kui võitnud. Nii et kui oled valmis rohkem teada saama, loe edasi.

Maailma suurimad mängurid

Nüüd, kui sa tead kõige rikkamaid nimesid, on aeg arutleda selle üle, mis teeb igaühe neist inimestest ainulaadseks. Alustame.

1. Bill Benter (hobuste võidusõit ja blackjack)

Bill Benter netoväärtus: 1 miljard dollarit

Pennsylvaniast pärit William Benter ehk Bill Benter alustas oma karjääri elukutselise hasartmängurina Vegases.

Benteri füüsikakraad ja teadmised matemaatikas aitasid karjäärile varakult kaasa – tegelikult oli maailma rikkaim hasartmängur blackjackis nii hea, et pärast seitsmeaastast võidukäiku keelati ta enamus Las Vegase kasiinodest välja.

Pärast Alan Woodsiga kohtumist ja Hongkongi kolimist keskendus Benter hobuste võiduajamiste turule.

Lõpuks läksid duo teed lahku ja Benter täiustas hiljem hobuste võiduajamiste tulemuste ennustamise valemit, mis aitas tal luua ka tarkvara hobuste võiduajamiste kihlvedude jaoks.

Seega võib julgelt öelda, et ta on üks edukamaid hasartmängureid. Praegu teenib ta arvatavasti 100 miljonit dollarit aastas, kusjuures ühepäevased võidusõidud toovad kuni 10 miljonit dollarit.

2. Edward Thorp (Baccarat, Blackjack)

Edward Thorpi netoväärtus: 800 miljonit dollarit

Thorp on kirjanik, matemaatikaprofessor ja professionaalne blackjack-mängija. Ta on kuulus ka selle poolest, et leiutas 1961. aastal koos Claude Shannoniga esimese kantava arvuti.

Pärast aastatepikkust edu kasiinomängudes sai Thorpist üks kõigi aegade rikkamaid elukutselisi mängureid. Ta jõudis Wall Streetile, kus ta kasutas oma matemaatilisi oskusi turu anomaaliate prognoosimiseks.

Tegelikult selgitas Thorp oma raamatus “Beat the Market” (1967) oma meetodeid aktsiatega raha teenimiseks.

Kokkuvõttes on Thorp geniaalne mõtleja ja Blackjack Hall of Fame’i tuntud liige.

3. Billy Walters (spordiennustused)

Billy Walters netoväärtus: 250 miljonit dollarit

Spordikihlvedude tegemine võib olla uskumatult kasumlik ja Billy Walters on üks paljudest professionaalidest, kes on selle elav näide. See on ka põhjus, miks üle poole kõigist USA kodanikest on vähemalt korra panustanud mõnele spordialale.

Oma ajalehepõllult teenitud rahaga hakkas Walters oma esimesi panuseid tegema, kui ta oli vaid üheksa-aastane. Alates karjääri algusest on see hasartmängur kogunud meeletu netoväärtuse, mis on umbes 250 miljonit dollarit.

Täiskasvanueas sai Waltersist üks maailma rikkamaid hasartmängureid. Ta asutas Los Angeleses asuva spordikihlvedude ettevõtte, millega ta teenis miljoneid. Siseringitehingute eest esitatud süüdistuste tõttu pidi ta siiski viis aastat vanglas istuma.

Pärast vabanemist 2020. aastal andis endine president Donald Trump talle armu.

Billy Walters’i spordiennustus oli midagi suurejoonelist. Nimelt teenis ta enne vanglasse sattumist hinnanguliselt 15 miljonit dollarit.

4. Phil Ivey (pokker)

Phil Ivey netoväärtus: 100 miljonit dollarit

See Californias sündinud professionaalne pokkerimängija jõudis meie kõige rikkamate mängurite nimekirja ja siin on põhjus.

Phil Ivey kogukasum hõlmab üle 26 250 000 miljoni dollari live-turniiridel ja mitu miljonit USA dollarit online-mängudest. Ta on tuntud ka kui World Poker Touri meister ja kümnekordne World Series of Poker’i võitja.

Lisaks on see mängur saanud WSOP Main Eventil 25 parema hulka ja võitnud 2002. aasta World Series of Pokeril käevõrusid.

Lisaks võitis Ivey 2009. aastal oma kuuenda käevõru, alistades 147 mängijat No-Limit Draw Lowball Eventil, ning lõpuks võitis ta Commerce Casino LA Poker Classic’i 1 596 100 dollari eest.

5. Chris Ferguson (pokker)

Chris Fergusoni netoväärtus: 80 miljonit dollarit.

Nagu teisedki selles nimekirjas olevad mängurid, alustas ka Ferguson pokkeriga lapsepõlves. 90ndate keskel hakkas Chris Ferguson osalema erinevatel pokkeriturniiridel ning 1995. aastal osales ta oma esimesel World Series’il.

Ferguson on üks rikkamaid mängureid USAs ja talle kuulub kuus WSOP-käevõru. Tema parimaks saavutuseks oli 2000. aastal, kui ta tuli põhiturniiri meistriks.

Ferguson paistab silma sellega, et ta on ainus pokkerimängija, kes on võitnud kolm WSOP-ringi ja kuus käevõru.

Sellel mängijal on mitmeid erakordseid võimeid, sealhulgas viskab kaarte nii kiiresti, et need lõikavad läbi köögiviljade ja puuviljade.

6. Doyle Brunson (pokker)

Doyle Brunsoni netoväärtus: 75 miljonit dollarit.

Brunson on Texases sündinud professionaalne pokkerimängija, kellel on üle 50 aasta kogemust. Ta on mänginud WSOP-l peaaegu igal aastal alates selle olemasolust. Lisaks sellele, et Brunson on võitnud kaks WSOP meistritiitlit ja kümme WSOP käevõru, on ta ka kirjanik.

Tema raamat “Super/System” ilmus 1979. aastal ja on siiani kuulus ja mõnevõrra aktuaalne ekspertjuhend pokkerimaailmas.

2000. aastate keskel vaatas see edukas hasartmängur raamatu üle ja andis sellele pealkirja Super/System 2. Uuem versioon sisaldab Chip Reese’i, Bobby Baldwini ja David Sklansky panust.

Brunsonile on omistatud kaks tema nime kandvat Texas Hold’em’i kätt: mis tahes värvi äss ja kuninganna ning mis tahes värvi kümme ja kaks.

7. Howard Lederer (pokker)

Howard Ledereri netoväärtus: 60 miljonit dollarit.

Lederer on professionaalne pokkerimängija ning kahe World Poker Touri ja kahe WSOP-käevõru võitja.

Lisaks sellele, et Lederer on professionaalne hasartmängur, on ta ka kaasasutaja (koos Ray Bitaari ja Chris Fergusoniga) Tiltware, Inc. ettevõtte loomisel, mis lõi online hasartmänguplatvormi “Full Tilt Poker”.

Kokku jõudis see hasartmängumiljonär kaheksal korral WSOPi finaallauda, enne kui võitis 2000. ja 2001. aastal oma esimese ja teise käevõru. World Series of Pokeril on see professionaal teeninud 44 rahalist finišit.

Lederer esines ka üle tosina korra saates “Poker After Dark” ja tegi videokommentaare teistele turniiridele.

8. Daniel Negreanu (pokker)

Daniel Negreanu netoväärtus: 60 miljonit dollarit.

Negreanu on tänapäeval üks tuntumaid pokkeristaare. Tuntud oma sõbraliku oleku ja uskumatute pokkerioskuste poolest, on ta üks populaarsemaid mängijaid maailmas.

Erinevalt Z-generatsiooni pokkeristaaridest, kes õppisid mängima internetipokkeri buumi ajal, kasvas “Kid Poker” üles Toronto pokkeriringis, kus ta mängis iga mängu, mida sai.

Ta tõusis tänaseks üheks maailma rikkaimaks mängijaks, jõudes oma World Series of Poker’i turniirikarjääri jooksul 148 rahapaigani ning võites kaks World Poker Touri meistritiitlit ja kuus WSOPi käevõru.

Negreanu võitis Shark Cage’i turniiril 1 miljoni dollari suuruse auhinnaraha ning on teeninud üle 42 miljoni dollari live-turniirivõitudena. Ta nimetati 2004. ja 2013. aastal WSOP aasta mängijaks.

9. Jonathan Duhamel (pokker)

Jonathan Duhameli netoväärtus: 32 miljonit dollarit

Duhamel on Kanada profipokkerimängija, kes on kõige kuulsam 2010. aasta World Series of Poker’i põhiturniiri võidu poolest. Nimelt võitis Duhamel, alistades John Raceneri, võites 8 944 310 dollarit ja saades esimeseks Kanada mängijaks, kes on võitnud käevõru.

2011. aasta jaanuaris võitis Duhamel, keda mõned peavad kõigi aegade edukaimaks mängijaks, European Poker Tour Deauville’i High Roller Eventi. Samal aastal toimunud WSOP-l võitis ta kaks korda üle 40 000 dollari.

Ja tema edu ei lõpe siinkohal. Järgmisel aastal jõudis Duhamel PokerStars Caribbean Poker Adventure’il neli korda finaallauda.

Alates 2021. aastast on selle mänguri live-turniirivõidud kokku üle 18 miljoni dollari.

10. Patrik Antonius (pokker)

Patrik Antoniuse netoväärtus: 25 miljonit dollarit

Antonius on aastate jooksul võitnud palju žetoone ja jälgijat ning suur osa sellest on tänu tema lahedale pilgule. Lauas nimetatakse teda sageli “külmavereliseks tapjaks”.

2005. aastal osales see professionaal Five Diamond WPN NL Hold’em turniiril ja võitis 1 046 470 dollarit. Pärast aastatepikkust edu tuli ta 2018. aasta Super High Roller Bowl China NL Hold ‘em turniiril teiseks, võites 3 152 434 dollari suuruse auhinna.

Hiljuti teenis Antonius 2022. aasta EPT Barcelona €25 000 NL Hold ‘em turniiril 49 461 dollarit ja 2022. aasta Triton Series Madrid €100 000 NL Hold ‘em turniiril 585 900 dollarit.

Kuigi ta ei ole veel WSOP-käevõru teeninud, kuulub ta oma koguvaraga meie esikümnesse.

11. Mikael “Mikki” Mase

Mikki Mase netoväärtus: vähemalt 8,45 miljonit dollarit.

Mase, tuntud ka kui Mikki Gambler, on Instagrami sensatsioon ja kõrgete panustega mängur, kes postitab regulaarselt sotsiaalmeedias oma kasiinokogemusi.

Mase on eelismängija ja väidab, et suudab oma süsteemiga võita maja serva baccaratis. Kuid kas Mikki on professionaalne hasartmängur või on ta lihtsalt Instagrami mõjutaja, kes poseerib tõelise mängijana?

Ta postitas Instagramis pildi oma 3,1 miljoni dollari suurusest võidust MGM Grand Las Vegase kasiinost. Seal on ka video, kus Mikki loeb Palazzost võidetud 1,7 miljonit dollarit.

Mikki Gambleri netoväärtus tuli väidetavalt baccaratist ja crapsist, kuid kogu seda meest ümbritseva salapära tõttu ei tea me seda tegelikult.

Üks on kindel – Mikki on jaganud lauda selliste pokkeri legendidega nagu Antonio Esfandiari ja Garrett Adelstein ning pidanud omaette, mis teeb temast tõelise mänguri.

Oma Instagrami konto kaudu esitatud võitudele tuginedes on ta praeguseks teeninud vähemalt 8 450 000 dollarit.

Auväärne mälestus: Archie Karas (pokker ja piljard)

Archie Karase netoväärtus: jõudis 40 miljoni dollarini, kuid kaotas kõik.

Kõigi nende edulugude järel on siin üks lugu, mis on väärt Hollywoodi filmi süžeekäiku.

Archie Karas, tuntud ka kui Sin City “kreeklane”, oli kunagi profipokkeri suurim mängur – ja suurim kaotaja.

Aastatel 1992-1995 kogus ta varanduse, mille netoväärtus oli üle 40 miljoni dollari. Tegelikult sai see kolmeaastane võidusari kuulsaks kui “The Run” ja seda peetakse nüüdseks suurimaks ja kõige pikemaajalisemaks kuumaks seeriaks hasartmängude ajaloos.

Karasil oli pärast “The Run’i” raske leida uusi konkurente, mistõttu hakkas ta selle tulemusena mängima teisi mänge. See oli see, kui ühe maailma tolleaegse rikkaima hasartmänguri jaoks läks kõik allamäge.

Karase langus algas 11 miljoni dollari suuruse kaotusega crapsil, millele järgnes hämmastav 17 miljoni dollari suurune kahjum ühes mängus baccarat’is. Karas kaotas väga lühikese aja jooksul 30 miljonit dollarit ja ei taastunud sellest kunagi.

Kokkuvõte

Pidage meeles, et hasartmängurina tegutsemine on seotud suure riskiga. Mõned inimesed on suutnud seda teha, teised aga kaotasid kõik.

Samuti on oluline mainida, et see kõige rikkamate mängurite nimekiri on suhteline. Nimelt ei ole mõne hasartmänguri netovara täpselt teada ja seda saab vaid hinnata.